Edgar Valteri 90. sünniaastapäevale pühendatud näitus

Edgar Valter (21.09.1929 – 4.03.2006), eesti lastekirjanik, illustraator ja karikaturist, illustreeris ligi 250 raamatut, millest enamiku moodustavad lasteraamatud. Ta on illustreerinud mitmeid teiste lastekirjanike teoseid. Valteri kunstnikukäsi on muuhulgas loonud pildid sellistest tuntud tegelastest nagu Naksitrallid, Sipsik, Kunksmoor, Nukitsamees, Nublu ja Krõll. Kokku kirjutas ta 15 autoriraamatut lastele, millest kõige tuntum on „Pokuraamat“.

1960-70ndatel sattus armastatud kunstnik mitmel korral ka Elva Lasteraamatukogusse väikeste lugejatega kohtuma ja neile pilte joonistama. Lasteraamatukogu palvel joonistas Valter raamatukogu aknale lahtiolekuaegadega plakati naerusuisest Sipsikust.

Näitusel saab heita pilgu nii Valteri kujundatud plakatile, Elva Lasteraamatukogule joonistatud ex libristele kui ka Valteri kirjale, mis raamatukoguhoidjatele adresseeritud. Näituseriiulitele on paigutatud kõik 15 Valteri autoriraamatut.