Elle Metsa fotonäitus Imeline Island

Elle Metsa fotonäitus Imeline Island

Olen pärit väikelinnast Türilt. Erialalt olen eesti keele õpetaja ja igapäevaselt ametis ühes Tartu üldhariduskoolis. Mulle meeldivad elus väga paljud asjad – reisimine, lugemine, koorilaul, kunst – nii vaatamise kui isetegemise poolelt – ja igasugune loov tegevus. Aga minu suurimaks kireks on fotograafia. millega olen tegelenud juba mitukümmend aastat. Loomulikult lummab mind loodus, aga ajapikku on järjest enam hakanud paeluma just linnaelu jäädvustamine kõigis oma mitmekesisuses ning muidugi inimene ise! Märkimata ei saa ka jätta, et jumaldan Eestimaa saari ning igal aastal teen loendamatuid fototuure nii tuntud kui vähemtuntud saartele.

Sellest, mis kaameraga maailma avastades on objektiivi  jäänud, olen varemgi näitusi koostanud. Nii isik- kui ühisnäitusi on olnud praeguseks kokku kaugelt üle saja. Praegugi on Eestimaal liikvel lisaks käesolevale väljapanekule fotonäitus Assooridest ja ühisnäitus „Saarte lumm“ Prangli ja Keri saarest.

Ilmselt on paljud meist kordki elus ihanud oma silmaga näha Islandit. Selle müstilise saarega keset Atlandi ookeani on seotud palju lugusid ja nähtusi, mis meie reaalsusetajuga kuidagi ei taha haakuda. Tahaks ju ikka päris ise näha-katsuda-kogeda, mis on see müstiline vettpurskav geiser, kuidas saab keset südasuve liustikujärvel jääpankade vahel triivida, rääkimata vulkaaniliste mägede pidevast ähvardavast kohalolekutunnetusest.

Nüüd, mil mul endal õnnestus möödunud suvel ise Islandil tuuritamas käia, sain sealt kaasa sellise emotsioonidetulva, mida lihtsalt pidin kellegagi jagama. Ja loomulikult pildikeeles, mis on mulle kõige südamelähedasem. See oligi käesoleva näituse tõukejõuks.

 

Eredaid elamusi imelisel Islandil!

Elle Mets