Kino Maale tuleb taas

Elva Linnaraamatukogul on hea meel taas osaleda Kino Maale Filmifestivalil. Kino Maale on Eesti maapiirkondadele suunatud filmifestival, mis toimub 5. korda 4. – 24. oktoobrini ja mille programme näitavad mitmekümned kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti tasuta.Sel aastal rõõmustame täiskasvanuid norra  lühifilmide programmiga, täispika filmiga Kon – Tiki  ning lapsi animafilmiga Morten

20. oktoobril kell 17.00 Norra täiskasvanute lühifilmipärlid :

1. ELLA – Dokumentaalfilm – Väike draama vanadaamist, 73-aastasest Ellast, kes keeldub suplemast.

2. PISTAATSIAPÄHKEL– Lühifilm – Daniel peaks kohtuma oma tüdruksõbraga. Ootamise ajal, satub ta hoopis teistsugusele koosolekule.

3. SAATANA BALLISAAL – Lühifilm- Raskel teekonnal põhjapoolusele tuleb kartmatul polaaruurijal teha võimatu valik. Olles maha matnud oma viimase kaaslase, peab ta jätkama teekonda üksi, võideldes lumepimeduse ja füüsilise kurnatusega. Ootamatu kohtumine sunnib teda valima au ja kuulsuse ning moraalse üleoleku vahel. See valik jääb teda surmani kummitama.

4. LINNUSÜDAMED- Lühifilm – Benjamin ja Maya jagavad elu ja korterit Oslo kesklinnas. Benjaminsi 26. sünnipäeva puhul tuleb nädalavahetuseks külla Tobias, Benjaminsi noorem ja edukam vend. Hilisõhtusel sõprade õhtusöögipeol räägib Maya loo Brasiilias kogetud seksuaalsest kogemusest. Selle tagajärjel hakkavad Benjamini ebakindlus ja haavatavused ilmnema. “Linnusüdamed” on film soorollidest ja armukadedusest, seksist ja perekonnast – ning armastajate jutustatud lugude keerulisest jõust.

21. oktoobril kell 15.00 Lastele animafilm MORTEN

Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegevuses muud kui pahatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten, kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima. Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva, mille mehitab erinevate putukatega. Unenäoline paralleelmaailm kirjeldab Morteni elu groteskses võtmes. Mingil hetkel maailmad segunevad. Nii Morteni päris kui ka fantaasiamaailm ähvardavad kokku kukkuda. Mõlema maailma päästmiseks on vaja julgelt tegutseda. Morten võidab ohud kangelaslikult. Tema kindlameelse tegutsemise taga on põhimõte – kapten ei jäta kunagi …

21. oktoobril kell 17.00 Seiklusfilm KON-TIKI

Seiklusfilmi aluseks on kuulsa norralase, Thor Heyerdahli legendaarne merereis. 1947. aastal sooritas ta eepilise ekspeditsiooni, ületades Vaikse ookeani õblukesel balsapuust parvel nimega Kon-Tiki. Gigantsed vaalad, näljaste haiparvede rünnakud ja möirgavad tormid olid logiraamatusse juba ette sisse kirjutatud. Meeskond pidi kõvasti pingutama, et looduse stiihiate meelevallas ellu jääda. Riskantne ettevõtmine muutis nii maailma kui julgeid mehi, kes selles osalesid.

Filme vaatama tule täiesti tervena ja haigussümtomiteta. Ole valmis esitama paberil või telefonis COVID-19 läbipõdemise kehtivat tõendit või kehtivat sertifikaati negatiivse testitulemuse kohta.