KINO MAALE tuleb taas

KINO MAALE tuleb taas

Elva Linnaraamatukogul on hea meel taas osaleda Kino Maale Filmifestivalil.
Kino Maale on Eesti maapiirkondadele suunatud filmifestival, mis toimub 4. korda 5. – 25. oktoobrini ja mille programme näitavad mitmekümned kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti tasuta.
Sel aastal rõõmustame täiskasvanuid saksa lühifilmide programmiga ja koguperefilmiga vaprast koeratüdrukust Lottest.
Elva Linnaraamatukgu kaminasaalis
14. oktoober kell 18.00 Saksa lühifilmide programmi täiskasvanutele
15.oktoober 15.00 Lotte ja kadunud lohe
19.oktoober kell 17.00   Lotte ja kadunud lohe

Loe lähemalt: KINO MAALE

Saksa filmiprogrammi tutvustus

Balanss Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein 1989  Animatsioon  Seade asub platvormil, kus elab rühm ühtlaselt ja hoolikalt asetatud mehi. Iga mees on teadlik, et platvorm ei ole stabiilne ja et mitte hätta sattuda, peavad nad hoolikat kaalukaalu, et platvorm ei kalduks liiga kaugele , ega põhjustaks nende kõigi kukkumist. See mõistlikult harmooniline arusaam on kadunud, kui üks mees tõmbab endale raske pagasi. Järgnenud võitluses kaotatakse tasakaal rohkem kui ühes mõttes.

Külaline Tyron Montgomery, Thomas Stellmach Animatsioon 1996Otsides liiva,  lahkub liivanukk liivamaailmast, kus ta elab. Ta liigub läbi tilkuva vee heli läbi teiste paberist, kivist ja rauast tehtud maailmade. Lõpuks õnnestub liivanukul veeni jõuda … väga traagilisel viisil.

Armastuse amokk Julia C. Kaiser  Lühifilm  2009lüüriline armastuse deklaratsioon. Fabian ja Marie kohtuvad metroos – juhuslikult. Järgnev lugu, on hingestatud emotsioonide sõit nende mõlema jaoks. Fabian võitleb oma armastuse eest ja jookseb Marie järele pärast seda, kui ta pidi ära minema. Ta kohtub Mariega ikka ja jälle…

Steffile see meeldib Philipp Scholz Lühifilm 2012 Paul on sotsiaalmeedia narkar ja ei saa oma elu ilma nutitelefonita elada. Kuid oma “lottoõnnepäeval” oleks tal parem see koju jätta. Humoorikas ja õpetlik lühilugu.

Põgenenud Ulrike Grote  lühimängufilm 2005Film räägib loo ootamatust isadusest. Teel intervjuule, satub Walteri teele kuueaastane Juri, kes väidab end olevat Walteri poeg ja nõuab, et Walter viiks ta kooli. Olukorra selgitamiseks  läheb Walter Yuri ema Kathrini otsima, kellega tal oli tõesti mõni aasta tagasi kirglik suhe. Kuid Kathrinit ei leia ta kusagilt …

Ratas Chriss Stenner, Heidi Wittinger, Arvid Uibel  Animatsioon 2001Ilmselt vestlevad kivid kõikjal meie ümber, kuid nad räägivad väga, väga aeglaselt …

Teistsugune Dennis Stein-Schomburg Animatsioon 2011Dennis Stein-Schomburg illustreerib oma animafilmis autori Hildegard Wohlgemuthi autobiograafilisi lapsepõlvemälestusi, kes oli ainuke 26-st lapsest, kes lastekodus pommitamise üle elas. Hästi jutustatud lugu sõja õudustest.

 

Programm kokku kestab natuke üle ühe tunni