Elva Linnaraamatukogu lasteosakond

Elvas alustas “Lugemisisu” programm

Elva Linnaraamatukogu lasteosakond on liitunud Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt koordineeritava lugemisprogrammiga “Lugemisisu”. Programmi raames saavad 1.-4. klassi lapsed raamatukogust valida lugemiseks põnevat uudiskirjandust, mis on välja toodud Lastekirjanduse Keskuse soovitusnimekirjades. Loetud raamatud paneb laps kirja spetsiaalsesse lugemispassi, kus on ka loomingulised lisaülesanded loetu kinnistamiseks ja oma lugemiskogemuse jagamiseks. Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga. Programm kestab sel hooajal kuni 15. maini 2020.

„Lugemisisu“ eeskujuks on Soome raamatukogude lugemisdiplomi-programm, mis on meie põhjanaabrite lugemisharjumusi kujundanud alates aastast 2000. Nende programmi on järjepidevalt uuendatud ning viidud vastavusse riikliku õppekavaga. Sellest õppeaastal on programmiga liitunud üle 100 raamatukogu erinevates Eesitmaa paikades, et viia lugemisrõõmu veel rohkemate lasteni. Huvi korral küsi lisainfot ja lugemispassi raamatukogu lasteosakonnast.

Täpsemat infot leiad siit

Head lugemisisu!