09.06.2020
Rannu raamatukogu

Laste lugemisprogrammi „Lugemisisu“ lõpetame sügisel

Aasta tagasi pakuti raamatukogudele võimalust liituda Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt algatatud lugemisprogrammiga „Lugemisisu“. Programm on mõeldud lasteaedadele ja nooremale koolieale ning ikka selleks, et innustada lapsi lugema ja tutvustada neile raamatute võlumaailma. Esmalt toimus koolituspäev programmis osalevatele raamatukoguhoidjatele, kus mängisime läbi mängud, tutvusime näidistundidega ning tutvustati uuemat lastekirjandust. Sain väga hea lühiülevaate uutest raamatutest ja väga palju neist sai ka raamatukogule tellitud. Kutsusin programmiga liituma lasteaia ning koolist 1.-4. klassi. Lasteaiast liitus 3 rühma ja koolist 2.-4. klass pluss üks 5. klassi õpilane. Kõik liitujad said lugemispassi (lasteaias rühm) ning kinnitasid oma liitumist kleebisega suurel plakatil. Rannu raamatukogus sai kleebiseid 32. Lugeda võis omal vabal valikul ja loetud raamatu andmed (autor, pealkiri) tuli kanda lugemispassi ning vastata selle kohta ka lihtsale küsimusele. Esimesel kokkusaamisel tutvustasin soovitatud raamatuid, saime teada, missugused raamatulugejad oleme ja valisime välja esimesed raamatud. Väga tublid olid lasteaia lapsed, kes programmi raames külastasid raamatukogu 9 korda.. Kooli klassid käisid 5 korda ning lisaks programmi tutvustuse tunnile sai 2. klass teada, kuidas üks raamat valmib. Kahjuks tuli meil eriolukord, mis jättis jälje programmi elluviimisele. Lasteaiast jõudsid lugemispäeviku 100% täita „Ämblikud“ ja Mesimummid“. „Mesimummid“ olid nii kohusetundlikud, et kohe kui raamatukogu oli jälle avatud, tulid viimast raamatut valima. „Lepatriinud“ lugesid 3 raamatut.

Õpilastelt sain tagasi 16 passi. Kahjuks ei jõudnud tagasi enamus 4. klassi laste passidest, kuigi nad lugesin usinalt. 2. klassi Henri oli aga nii tubli, et täitis 3 passi ja ta ei lugenud mingeid „titekaid“, vaid loetute hulgas olid näiteks „Valgekihv“,ja „Harry Potter“. Kevadeks oli kavandatud pidulik lõpetamine ja külla oli kutsutud kirjanik Anti Saar. Lõpetamine on nüüd plaanitud septembris ja kirjanik on andnud nõusoleku siis tulla. Meeldiv üllatus oli, et kultuuriministeeriumi kaudu sai programm toetust ja nüüd oli võimalus 250 euro eest veel lasteraamatuid tellida. Raamatukoguhoidjana ütlen, et mulle see programm väga meeldib. On ju meie kõigi soov, et lapsed loeksid rohkem raamatuid ja selle programmi kaudu on võimalus lapsi innustada.. Õppisin ka ise palju ja tean, mida uuel hooajal teistmoodi teha, sest kindlasti jätkame ka järgmisel aastal „Lugemisisuga“.

Kohtume raamatukogus!

Rannu raamatukogu direktor Viive Vink