04.06.2024
Elva Linnaraamatukogu

Lugemisklubi lõpetas 5. hooaja

Eelmisel nädalal lõpetas meie „Lugemisklubi neile, kes lugeda ei jõua“ juba viienda hooaja. Jah, koos lugedes, loetu üle arutledes, mõtteid jagades, oleme jõudnud lugeda rohkem, kui arvatagi oleks osanud. Hea hoog on sees. Selle aasta märgiks meie klubis võiks olla: kaks klubiraamatut. Ühiselt uusi raamatuid valides, tuli mõte, et miks neid ei võiks olla kaks. Ükskõik siis, kas loed mõlemat või ühte nendest, ikka nii, kuidas jõuad. See tõi pisut rohkem vabadust, et kui üks raamat ikka üldse ei istu, siis proovid teist. Teisalt võis siis juhtuda, et mõnest raamatust, sai ainult lühidalt räägitud.

Valiknimekirja koostas selgi hooajal üks klubi liikmetest. Korraks proovisime ka järjest valida ühest nimekirjast raamatut. Aga pärast paari korda, see enam nii hästi ei toiminud. Täiesti uus valiknimekiri tundus siis värskem ja huvitavam.

Mida me siis 5. hooajal lugesime:

 1. Merete Mazzarella „Soodushinnaga sõit“, 2022
 2. Urmas Vadi „Elu mõttetusest“, 2019
 3. Jillian Cantor „Kadunud kiri“, 2020
 4. Charles Martin „Mägi meie vahel“, 2015
 5. Narine Abgarjan „Simon“, 2022
 6. Garcia Marquez „Sada aastat üksildust“
 7. Khaled Hosseini „Lohejooksja“, 2008
 8. George Orwell „1984“
 9. Randy Pausch „Viimane loeng“, 2009
 10. Herman Hesse „Stepihunt“
 11. Mudlum „Mitte ainult minu tädi Ellen“, 2020
 12. Ana Johns „Naine valges kimonos“, 2004
 13. Anna Gavalda „Koos, see on kõik“, 2008
 14. Arthur Golden „Geiša memuaarid“, 1998

Nimekirjast on näha, et eesti kirjandust lugesime sel aastal vähem, see eest aga lugesime rohkem ehtsat klassikat (Orwell, Hesse jm). Raamatutest, mis meie klubiliste enamusele meeldisid, võiks esile tuua „Kadunud kiri“, „Simon“, „Lohejooksja“ ja „Naine valges kimonos“.

Kes nüüd tunneb kadedust, et jõudsime nii palju erinevat lugeda ja iga kuu koos ühe toreda kohtumisõhtu veeta, siis sügisel on teil võimalus meie klubiga liituda. 🙂

 

Elva Linnaraamatukogu