Lugemisklubide kohtumisõhtu

18. oktoobril käis Elva raamatukogu lugemisklubil külas Äksi lugemisklubi. See oli väga vahva, mõnus ja vaba olemisega õhtu. Rääkisime sellest, kuidas meie klubid alguse said, kuidas tegutsevad, kuidas välime välja raamatu, mida lugeda ja mida seni oleme lugenud. Selgus, et palju on meie tegevuses erinevat, aga nii mõndagi ka ühist. Äksi klubi luges ette ka oma põhikirja. Seejärel kuulasid äksikad huvige meie arutelu J. Kaplinski raamatu “Seesama jõgi” kohta. Nagu kirjutas Äksi klubi liige Tiina: “See oli vaimustav kogemus, kuidas raamat, mida ise lugenud ei ole, sinu ees lahti koorub. Aitäh, Elva klubi!”

Üks meie liikmetest jälle andis teada, et arutelus ta unustas täiesti ära, et meil ka külalised pundis on, sest kõik kuulasid huviga ja kerge oli ennast väljendada. Nendest, kes raamatut jõudsid lugeda, tundus nii mõnelegi see raskesti loetav, liigagi filosoofiline ja aeganõudev lugemine, aga mitte igav. Nii mõnelegi aga meeldis väga, oli äratundmist, huvitavate mõtete nautimist, rõõmu lugemisest. Üks meie liikmetest kirjutas e-posti teel saadetud mõtetes nii: “See raamat on rikkalik looduse-, paikkonna- ja kultuurilugu koos peategelase üldinimlike kõhkluste, ihade ja ideaalidega.”

Lõpetuseks luges Äksi klubi protokollija ette nende viimase kohtumise protokolli, kust sai meeleolukalt teada, kus ja mida kohtumisel tehti. 🙂

Äksi klubi kutsus meid vastukülaskäigule. Tekkis mõte, et see võiks olla meie järgmise suvise väljasõidu siht.

Meie uueks klubiraamatuks sai eelmisel korral hääletusel teiseks jäänud raamat Isalndi kirjanikult: A. A. Olafsdottir “Arm”. Uus kohtumine sai ka paika: 15.11. ikka kl 18.30 Elva raamatukogus.

Aitäh kõigile osavõtjatele järjekordse huvitava õhtu eest!