Polina Tšerkassova tõi helisevad muinaslood Elva kuulajateni

Elva Linnaraamatukogu külastas 19. novembril antropoloog, muusik ja muinasjutuvestja Polina Tšerkassova. Polina põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida esitab erinevatel haruldastel pillidel. Ta on tegelenud üle 10 aasta muusika ja muinasjutuvestmisega ning uurib lugude, helide ja kuulamise mõju inimestele, kandes edasi suulise kultuuri traditsiooni ja kaasaegset jutuvestmist. Muusik on välja andnud kaks muinaslugude plaati, “Helisevad muinaslood” ja “Kui me suureks saame”, peagi näeb ilmavalgust kolmas helikandja “Linnulood”.

Polina jutustas raamatukogu kaminasaalis küünlavalgel Elva Gümnaasiumi õpilastele ning õhtupoolikul täiskasvanutele. Kõlasid lood aususest, õnnest, oma tee leidmisest elus ning sellest, kuidas meie mõtlemine ja suhtumine loob  reaalsust. Jutuvestja põhisõnum lastele oli: leidke see üks asi, millega tegelemine valmistab teile rõõmu. Muinasjuttude saateks mängis muusik sellistel haruldastel pillidel nagu toruksülofon, vanakreeka flööt, aafrika karimba ning prantsuse torupill.

Pildigalerii avaneb siin