Elva Linnaraamatukogus toimus perepäev

Laupäeval 26.oktoobril toimus Elva Linnaraamatukogus meeleolukas perepäev. Ligikaudu sadakond osalejat võtsid osa erinevatest töötubadest. Päev algas Elva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Marek Pihlaku eestvedamisel lõbusa ja mängulise võimlemisega. Kui keha soojaks ja vaim virgeks võimeldud, said huvilised osa võtta muusiku ja fantaasiapillide mängija Silver Sepa pööraste pillide töötoast. Selgus, et töötoa pealkiri ei olnud petlik. Silver Sepp näitas, kuidas on võimalik helisid välja võluda sellistest “pillidest” nagu kohvitops, kraanitorud, toolijalg, veepudel ja dressipluusi lukk. Töötoas sai treenida naerulihaseid, arendada loomingulisust ning proovida kõiki pille ka ise mängida.

Laste lemmik lugemiskoer Leero oli perepäevale kaasa võtnud ka endast veidi väiksema poolõe Enni. Koerte omanik Meeli Kask vastas kõikidele tekkinud küsimustele, lugemiskoerad said ohtralt laste paisid ning nii mõnigi jõudis koertele ka raamatut ette lugeda. Kunstnik Anni Irs õpetas, kuidas valmistada helkureid ning lasteosakonna töötaja Teele Tamm viis läbi maskide meisterdamise töötuba. Laste põskedele võlus lilli, printsesse, tiigreid ja teisi põnevaid tegelasi näomaalingute kunstnik Triin Tens.  Oma teadmisi oli võimalik proovile panna võistkondlikus viktoriinis, mille eest parimad said auhinnaks lauamänge. Lisaks toimus heategevuslik õnneloos, mille tulu läheb raamatukogule õmblusmasina soetamiseks. Õmblusmasinat saaksid kõik huvilised eelregistreerimise alusel kasutada. Päeva lõpus tänas raamatukogu lasteosakond kõige silmapaistvamaid noori lugejaid, kinkides neile raamatu. Sõime koos kringlit ning kohapeal valminud pannkooke.

Raamatukogu tänab kõiki töötubade läbiviijaid ja külastajaid selle rõõmsa päeva koosloomise eest!

Ühise perepäeva eesmärk oli tutvustada piirkonna elanikele raamatukogu, väärtustada lugemist, pakkuda võimalust tavapärasest erinevas keskkonnas koos aega veeta ja tunda sellest rõõmu.

Projekti “Perepäev Elva Linnaraamatukogus”  toetas

Perepäeva pildigalerii avaneb siit https://flic.kr/s/aHsmHZHcUA  ja siit https://flic.kr/s/aHsmHZLwAi