Elva valla raamatukogude pärlid

Sel nädalal tutvustavad raamatukogud üle Eesti oma pärleid.

Elva vallast osalevad raamatukogud ja nende pärlid:

• Aakre raamatukogu – Vanimad raamatud aastatest 1896-1951.
  • Elva Linnaraamatukogu – Näitusel saab näha kõige vanemaid, suuremaid, ja väiksemaid raamatud. Autogrammidega raamatud, nende hulgas  Fr. Tugalase 1966. aastal raamatukogule kingitud raamat „Marginaalia“. Esmatrükid: A.H. Tammsaare „Kõrboja peremees“ esmatrükk 1922, O. Lutsu „Pisuhänd“ 1913. Samuti on väljas raamatud, mis kuuluvad raamatukogu algusaastatesse 1923.
  • Rannu raamatukogu – Välja tuuakse kõige kauem laenutuses olnud raamat (57 aastat), autogrammidega raamatud (külalisteraamat ka) ja paar käsikirjad.
  • Rõngu raamatukogu – Näitamisele tulevad vanimad raamatud nagu näiteks „Mänguluba võib ainult autorilt saada“ (1911), „Kodanikuõpetus“ (1921) ja „Pomoloogia õpperaamat“ (1924). Samuti on väljas ka kõige suurem, kõige väiksem, koleidaima ja ilusaima kaanega, erilisema kujuga ja kõige paksem raamat.
  • Teedla raamatukogu – Pärlitena on väljas kõige vanemad raamatud kogus, milleks on „Vastne testament“ 1872. aastast, J. W. Jannsen „Kolm juttu“ 1922, O. Luts „Vaadeldes rändavaid pilvi“ 1932.