30.04.2021
Elva Linnaraamatukogu

Kas Sinus on põhjamaalast?

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koostas oma 30. tegutsemisaasta tähistamiseks toreda ja hariva veebiviktoriini, kus saab enda teadmised Põhjamaade kohta proovile panna. Mängus on nii lihtsamaid ja lõbusamaid küsimusi kui ka kirjandust, ajalugu ja kultuuri puudutavaid fakte ja keerulisemaid pähkleid. Selles on üle 300 erineva küsimuse ning ühe mängu jooksul esitatakse 10 küsimust, seega on see huvitav ja arendav ka viiendal või isegi kümnendal korral. Veebimängu saab mängida nii mobiiltelefonis, arvutis kui ka tahvlis ja kas üksi või pere ja sõpradega üle kogu maailma.
 Link mängule asub siin: https://norden.adact.me/TriviaEesti
Mäng on olemas nii eesti, inglise, läti kui ka leedu keeles, seega saab selle abil ka inglise keelt harjutada. Peagi on lisandumas ka vene keel.
Mäng on eakohane juba alates põhikooli teisest astmest. Sellega saab teha toredaid võistlusi nii veebi- kui ka näost-näkku üritustel.
Lisaks oleme loonud eelkõige nooremale sihtgrupile mõeldes Instagrami konto, kust leiab põnevaid fakte Põhjamaade kohta: https://www.instagram.com/nordenest/