Lugemise ilu

19.10. sai “Lugemisklubi neile, kes lugeda ei jõua” jälle kokku, et seekord luubi alla võtta O. Tokarczuki raamat „Algus ja teised ajad“.  Õhtust jäi sisse mõtisklev ja tähelepanelik olemine – mõtted veel selginevad ja korrastuvad. Oli huvitav kuulata klubiliikmete erinevaid arvamusi raamatu kohta. Märkasime, et jagunesime umbes pooleks – oli neid, kellele raamat tundus ehk liigagi sünge ja segane (sõjakoledused; lugu kui surmatants, kus kõik surevad, isegi Jumal; üleloomulikud tegelased ajamas omi asju) ning oli neid, kellele meeldis raamatu ülesehitus ja sisu väga (erinevad, lummavad ajad/maailmad keset universumit asuvast Algusest; mütoloogiast kantud sügavus, XX saj. lugu). Vestluse käigus liikusime ühele ja teisele poole püüdes mõista oma erinevaid mõtteid ja tundeid ning vaadelda sedagi, mida kirjanik võis tahta edasi anda. Üksmeelselt kiideti head tõlget. Üks klubiliige, kes ei saanud vestlusel osaleda, kirjutas nii: „Sellised raamatud on põnevad, kus jutu taga on miski salauks või isegi mitu. Autor on loo sassi ajanud ja lugeja peab selle ise kokku panema ning kogu lugemise ilu tuleb kirjutamise meisterlikkusest.“

Millist raamatut veel avada? Mis võib juhtuda järgmise lugemisega? Uue valiku hulgast sai seekord enim hääli Vene autori Jevgeni Griškovetsi romaan „Särk“.

Järgmine lugemisklubi kokkusaamine on raamatukogus 23. novembril kl 18.30.

Ootame kõiki kaasa lugema!