Lugemisklubi aastalõpp – midagi eestimaist

Lugemisklubi järjekordne sisukas kohtumine toimus 23.11. Seekord rääkisime J. Griškovetsi romaanist “Särk”. Raamat, mis mõnele sobis esimesest leheküljest, mõnelt võttis sisseelamiseks aega ja mõnel jäi ka pooleli. Üldiselt aga pakkus äratundmishetki ja mõtteainet kõigile – tugev sõprus, armunud inimene oma tunnete Ameerika mägedel, elu ja inimesed Moskvas, üksildus, ärevus sellest, kui asju, mida teha ja millega hakkama saada on liiga palju. Kõik kohalolijad kuulasid huviga üksteise mõtteid ja nautisid arutelu. Seekord luges ka igaüks raamatust ette mõne lõigu või tema jaoks olulise koha. See oli väga tore ja otsustasime nii ka edaspidi teha.
Kuna me oleme nüüd lugenud järjest välisautoreid, siis tekkis isu, millegi eestimaise järele. Valikust jäi sõelale Mats Traadi kultuurilooliste novellide kogumik “Sarviku armastus” – meie sünnipäevakingitus vanameistrile, sest just 23.11. oligi Mats Traadi sünnipäev.

Uus kohtumine toimub raamatukogus 28.12. kl 18.30!

Lugemiseni!