Põnevad jõulutegevused lastega peredele Elvas

Jõuludeni on jäänud vähem kui nädal! No kohe kuidagi ei jõua sel aastal jõuluvana tulekut, vanaema maitsvaid hõrgutisi ning isaga ühiselt jõulutaadile salmi lugemist ära oodata. Et jõuluootus veelgi rohkem südame särisema ning näod naerule ajaks, oleme lastega peredele kokku pannud 8 põnevat tegevust, mida jõulude eel oma väikeste päkapikkudega Elvas üheskoos ette võtta.

Siit leiad ülevaate kõigist Elvas või lähiümbruses toimuvatest jõulukuu sündmustest.

Täna õhtul kl 16 saab näha Elva Raamatukogu kaminasaalis südamlikku koguperefilmi „Eia jõulud Tondikakul“. Just Eia talvised seiklused on need, mis tekitavad õige jõulumeeleolu nii suurte kui väikeste südametes ja põues. Tulge aga kogu perega, kuna sissepääs on kõigile prii! Vaata lähemalt.

21. detsembril kl 14 toimub Rõngus “Pillimuuseumi juubeliaasta finaalkontsert: Meie pere jõulud”. Esinevad Pillimuuseumi eestvedajad: Anti Mehine, Triin Arak, Meelis Külaots koos peredega, külalisena astub üles Evalt Raidma. Külalistele pakutakse kuuma teed ja piparkooke! Vaata lähemalt.

Pühapäeval, 22. detsembril tuleb sammud seada Elva Kultuurikeskusesse, kus toimub Evelin Samuel-Randvere, Johan Randvere ja Marten Altrovi kontsert JõuluDUUR. Kuna esitlusele tulevad laulud on viimse kui üheni duuris ehk rõõmsad, sobib kontsert nii suurtele kui väikestele. Kontserdi algus on kl 15, kuid soovitame kindlasti tulla juba varem kultuurikeskuse ees asuvale uuele Elva keskväljakule IV advendi puhul kaunist jõulukuuske imetlema ning üksteisele häid jõulusoove soovima. Samuti on end Elva keskväljakul sisse seadnud Männilinna Lillede Jõulukiosk. Vaata lähemalt.

Teisel jõulupühal, 26. detsembril on kõigil võimalus tulla Kirepisse Kase Tallu loomadega lustima. Kui tunnete, et kõht on jõulutoidust punnis ning sooviksite midagi üheskoos terve perega värskes õhus ette võtta, siis Kase Talu pererahvas koos oma loomapargiga ootab teid külla! Üheskoos valatakse tina, toidetakse loomi, saab head ja paremat nosida, põhus möllata, kuusele häid soove ja lubadusi riputada ning lumeolude paranemisel ehk isegi kelgutada. Jõululust Kirepis algab kl 11. Vaata lähemalt.

Samuti toimub nii pühade-eelsel kui ka järgsel ajal palju põnevat Järvemuuseumis Akva:rium. Saab osaleda nii kalade viltimisel, toitmisel kui ka kalade hommikuringis. Täpsemate kuupäevade ja kellaaegade osas hoidke silm peal siin.

Valiku pani kokku Elva valla turismijuht Hemminki Otstavel.

Foto: Jaak Jänes