Raamatu tellimine raamatukappi

Lugejad saavad nüüd raamatuid laenutada raamatulaenutuskapi kaudu.

Raamatulaenutuskapi teenust pakutakse kõigile, kes on registreeritud raamatukogu lugejaks. Raamatute tellimiseks raamatukappi on mitu võimalust.

Raamatuid saab reserveerida ja raamatukappi tellida lugejaportaalis URRAM, kui lugeja on portaalis kasutajaks registreerunud.

Teine võimalus raamatu tellimiseks raamatukappi on võtta ühendust raamatukoguhoidjaga. Raamatute reserveerimiseks ja raamatukapi kasutamise soovist teatamiseks võib raamatukokku helistada või saata e-kirja.

Lugejale saadetakse SMS või e-kiri uksekoodi ning järeletulemise tähtajaga, kui tema tellitud raamat on kappi pandud. Raamatute kättesaamiseks tuleb kapipaneelil sisestada saadetud uksekood, võtta raamatud ning sulgeda uks. Laenutustähtaeg hakkab jooksma raamatute kappi panemise hetkest. Tellitud raamatutele saab järele tulla kolme päeva jooksul. Tähtaja möödudes tellimus tühistatakse.

Raamatuid saab tagastada raamatukokku, tagastuskasti või laenutuskappi. Raamatu saab tagastada laenutuskappi, kui paneelil valida „Tagastus“ ja järgida kuvatavaid juhiseid. Lisateavet võib alati küsida kohalikust raamatukogust!