10.10.2024

Tartumaa aasta õpitegu 2024 on Elva linnaraamatukogu „jalutuskäigud raamatukoguhoidjaga“

Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsioon (ETKA) tunnustas Elva raamatukogu ürituste sarja „jalutuskäigud raamatukoguhoidjaga“ Tartumaa aasta 2024. aasta õpiteona.

Jalutuskäike ja väljasõite nii Elva linnas kui Elva vallas on raamatukogu teinud alates 2021. a novembrist. Üritust korraldava raamatukoguhoidja Pille Rekkeri sõnul innustavad need käigud inimesi liikuma, aitavad säilitada huvi meid ümbritseva maailma vastu ning õpetavad paremini tundma nii kodukohta kui inimesi ja asutusi, mis asuvad nii Elva linnas kui vallas.

„Jalutuskäigud ja väljasõidud on andnud inimestele hea põhjuse kodust välja tulla, omavahel suhelda ja midagi uut õppida,“ ütles Rekker, kelle sõnul pakuvad jalutuskäigud teadmisi nii meie linna ja valla ajaloost kui ka tänapäevast. Igal jalutuskäigul on olnud oma kindel siht ja teema, milleks oli kas mõni linnaosa või muu ajalooliselt oluline paik. „Jalutuskäikudest on kujunenud traditsioon, mida inimesed ootavad.“Senini on kokku tehtud 42 jalutuskäiku, millest on osa võtnud 531 inimest. Väljasõite on transpordiga toetanud Elva Vallavalitsus.

2024. suvetuuri raames tehti 8 jalutuskäiku – õpiti tundma nii Aakre mõisa, Järvemuuseumi, Tõravere ilmajaama kui ka seda, kuidas küpsetatakse leiba Kadaka Leivakojas ning kuidas valmivad šokolaadid Peedu šokolaadilaboris.

Õpiteo tunnustust annab välja mittetulundusühing ETKA Andras, mis loodi aastal 1991 ning tegeleb elukestva õppe edendamisega.

Järgmisi jalutuskäike ja väljasõite on oodata 2025. a kevadel-suvel.