Lugeja soovitab

Jaak (45) soovitab:

Andy Weir "Ave Maria", 2021

Nende jaoks, kellel on Andy Weiri "Marslane" juba loetud, ei vaja tänavu ilmunud "Ave Maria" reklaami. Tekst on ühtviisi vaimukas ja füüsikat ning keemiat puudutavad selgitused lihtsasti mõistetavad isegi nende (minu) jaoks, kes koolis nendes ainetes koolipoisi hindeid said. Kui "Marslane" on pigem seiklusjutt, mille tegevus juhtumisi Marsil toimub, siis "Ave Maria" liigitub juba kindlalt ulme žanrisse. Kirjaniku fantaasia ja jutustamisoskus on muljet avaldavad ning mõlemad romaanid on ulmesõpradele kohustuslikud ja ka põnevike austajad ei pea pettuma.

Jaak (55) soovitab:

Bohumil Hrabal "Ma teenindasin Inglise kuningat", 2019

Lugemissoovitus meestele, kelle ego raamidesse ei mahu.
Lugu kelneriõpilasest täismehe kirgastumiseni.
Lugesin läbi ühe öövahi ajal ja soovitan soojalt!

Anne (43) soovitab:
Kõigi nende raamatute puhul tunnen mingit tunnet, mida sõnadesse ilmselt panna ei oska pooltki nii, nagu need raamatud tegelikult mõjusid. Need puudutasid mind ja nende lugemine pakkus kuidagi erilist rahuldust.

Sally Salminen "Katrina", 2021

Eluline lugu, kirjanik oskab meisterlikult tegelaskujude tegevuste
motiive mõistma panna. Vägev lugemine.
Elizabeth Strout "Olive Kitteridge", 2016

Autor oskab vaid mõne lausega tegelaskujude elu mõistma panna.
Kaasahaarav ja nauditav lugemine.
Romain Gary "Elu alles ees", 2021

Hullu olukorra kirjeldamine läbi erilise huumoriprisma. Lugu nagu maal. Oma osa on ilmselt ka Tõnu Õnnepalu imelisel tõlkel.

Imbi (84) soovitab:

David Quammen "Hüpe. Zoonoosid ja järgmine üleilmne pandeemia", 2014

See on suurepärane raamat, mis on kirjutatud juba 2012. Autor selgitab, miks sellised pandeemiad on vältimatud ja kuidas me neid ise põhjustanud oleme. Tasub teada.
Nicholas Carr "Triiv madalikule: mida internet meie ajuga teeb", 2012

Mõtlemapanev ja tark raamat.
S. J. Bennett "Windsori sõlm", 2021

Lõbus lugemine õhtuks, mil und ei tule. Vaimukas raamat, kus detektiiviks on Inglise kuninganna

Lugeja Aune (55) soovitab:

Tan Twan Eng “Õhtuste udude aed”, 2015

Imeliste looduskirjeldustega raamat, mis paneb kujutlusvõime tööle nii, et lugedes tõesti “näed” tiigiveel peegeldumas kummargil paju jne. Lugu ise on II Maailmasõja järgsest ajast Malaisias ja peategelase saatus on põimitud sõjaga. Mina eriti ei teadnud ega teadvustanud enne selle raamatu lugemist, et Malaisias oli Jaapani okupatsioon. Samas jälle on see lugu kontrastne: sõjakoledused vs aia loomise ilu, sealjuures tegelaste vastandumine ja eesmärgi nimel oludega leppimine. Lugesin seda üsna ammu, aga jäi meelde. Ei sobi, kui tahaks midagi kerget lugeda.
Margaret Atwood “Süda vaikib viimasena”, 2016

Atwood keerab ikka vindi üle oma lugusid jutustades ning tekitab tunde, et kõik see võib ka reaalselt juhtuda, kui ette ei vaata. Mehe ja naise vaheline suhe pannakse väga julmalt proovile kriisisituatsioonis. Kui palju ja millest oleme valmis loobuma isikliku mugavuse nimel? Isikliku heaolu nimel tood ohvriks lähedase? Mis edasi, kui asjaolud muutuvad? Ja samas võib kogu sellesse loosse suhtuda natukese huumoriga, kuna meie siin ei ole pikalt heaoluühiskonnas elanud.
Tove Jansson “Muumitroll”

Mõnus lugemine koos lapsega. Mida vanemaks ma saan, seda huvitavamad need lood tunduvad.