Lugeja soovitab

Lugeja Piia (50) soovitab:

Sarah Morgan "Suveotsijad", 2022

Soe ja pehme lugemine, aga sügva ja suunava sisuga. Justkui loeks eneseabi raamatut, mis käseb sul endasse vaadata ja elada tänases päevas, võtta ette muutusi ning mitte lükata elu kuskile kaugesse tulevikku. Humoorikas ning seikluslik lugu erinevate põlvkondade naiste elust ja ellusuhtumisest. Üks vähestest raamatutest, mille ostsin omale koju, et püsiks meeles õnnelik olla.

Lugeja Jaana (41) soovitab:

Alex Michaelides "Vaikiv patsient", 2019

2019. aasta kõmulisem põnevik. Raamat, mida ei saa enne käest ära panna, kui see saab loetud. Päriselt nii ongi. Teadaolevalt on Brad Pitti eestvedamisel valmimas selle romaani järgi film. Loodame, et saab olema sama kaasahaarav ja põnev kui raamat.
Morgan Housel "Raha psühholoogia: ajatud õppetunnid jõukusest, ahnusest ja õnnest", 2021

Mis on rikkus, mis on jõukus? Me tugineme inimeste finantsedu hindamisel sellele, mida me näeme, mis on meie silma all. Tegelikult on jõukus see, mida me ei näe. Raha suurim väärtus on anda kontroll sulle sinu aja üle. Jõukus tähendab, et sa võid võtta aja maha, ilma et see finantsiliselt sind laostaks. Kuidas seda teha? Sellele saab palju vastuseid sellest raamatust.

Raamatukoguhoidja Katrin soovitab:

Sally Harris "Topelt-Felix", 2021

Peategelane on 11-aastane Felix, kelle elu keerleb paarisarvude ja hirmude ümber. Pärast järjekordset pahandust suunatakse ta koolinõustaja Hugo juurde, kes hakkab teda nõustama ja juhendama. Felixile meeldib käia raamatukogus, mitte lugemas, vaid raamatuid paika sättimas raamatukoguhoidja loal. Klassi saabub ka uus tüdruk, kes suunatakse Felixi pinginaabriks ja kellest saab Felixi esimene sõber. See raamat aitab mõista teisi ja seda sobib lugeda kõigil.

Raamatukoguhoidja Imbi soovitab:

Jenny Eclair "Mälestuste toad", 2022

Raamat räägib peategelase mälestuste kaudu suhetest perekonnas, saladustest ning kärgpere toimimise võimalikkusest. Mõtlemapanev raamat ja hea suvelugemine.

Geia (16) soovitab:

Måns Mosesson "Tim : Avicii elulugu", 2021

Raamat “Tim” räägib ühe tuntud, kuid introvertse noormehe eluloost. Raamatus rulluvad lahti muusikamaailma varjatud küljed ning tulevad päevavalgele probleemid, millega tuntud muusik pidid igapäevaselt toime tulema. Teose eesmärk on teavitada inimesi ohust, mis varitseb neid nende enda teadmata ning vähendada hukkamõistu inimeste suhtes, kes on valinud enda jaoks kergema tee.

-LN (14) soovitab noortele: 

Scott Westerfeld “Inetud”, 2011

Tegu on esimese osaga väga huvitavast raamatusarjast. Raamatu tegevus toimub tulevikus, kus praeguste inimeste peale mõeldakse kui rumalatele. Maailm on arenenud palju edasi. Raamatust saame teada, et tänapäeva inimesi kutsutakse roostekateks ja et me hävisime, kuna arenes välja mingi viirus, mis hävitas kogu nafta maakeralt (me sõltume sellest liiga palju). Ühiskond on hoopis teistmoodi üles ehitatud ja inimesed on jagatud kahte - ilusad ja inetud. Inetuna sünnivad kõik ja kui nad 16-aastaseks saavad tehakse nad ilusaks ja perfektseks, kuid koos protseduuriga tehakse midagi ka noorte ajudele… Mulle meeldis see raamat, sest see annab väga huvitava vaate praegusele maailmale ja paneb asjade üle mõtlema. Soovitaksin seda noortele, kellele meeldivad nii huvitavad kui ka seiklusrikkad lood.
Terry Pratchett “Mort”, 2020

Mort erineb teistest raamatutest, mida mina tavaliselt loen. See on väga laia pildiga ja sealne universum on hoopis teistmoodi üles ehitatud kui meie oma. Tegelane Mort hakkab Surma õpipoisiks. Surm aga tahab minna ennast lõbustama, sest ta on Kurbus ning jätab kõik tööülesanded Morti hoolde. Kogu tegevus toimub kettamaailmas, mis on lapik ja seda kannavad oma seljas 4 elevanti, keda omakorda kannab oma seljas määratu tähekilpkonn Suur A’Tuin ja seda kõike ümbritseb veel lõputult kosmosesse langev kosk. Tundub segane? Ma tean see ongi alguses segane, aga ma võin lubada, et kui sa kord raamatu läbi loed saad sa sellest kõigest aru ja loodan ka, et naudid seda. Mulle meeldib see raamat, sest see on väga naljakas ja natuke kentsakas. Kokkuvõttes väga tore lugemine 🙂

Jaana (41) soovitab:

Christie Watson "Hoolivuse keel: ühe meditsiiniõe lugu", 2020

Öeldakse, et õed ja hooldajad on erilised inimesed: oma valdkonna patrioodid ja fanaatikud. Armastada neid, kes sind ei salli - see olla tugeva inimese tunnus. Õed ja hooldajad on kõige tugevamad: nad seisavad hea ka nende eest, kes neid südamest jälestavad ja neavad. Sest nad hoolivad ja armastavad. Inspireerivalt. Päriselt ja lõpuni. See autobiograafiline raamat, milles autor juhatab lugejat inimese sünnist surmani ning erakorralise meditsiini osakonnast morgi, on muljetavaldav sissevaade sellesse hoolivusest, kaastundest ja headusest kantud elukutsesse ning selle telgitagustesse.
Laura Madeleine "Seal, kus kasvavad metsikud kirsid", 2019

Haarasin selle raamatu raamatukogust kaasa, kuna kaan kõnetas. Sisu tundus selline tavaline armastusromaan, mida võib ajaviiteks lugeda. Tegelikkuses on see nii ilus lugu, mis haarab endasse ja jääb sinna pikalt. Raamat, mida veelkord loeksin.

Raamatukoguhoidja Teele soovitab lastele:

David Litchfield "Karu ja klaver", 2020

Raamat räägib loo karupojast, kes leiab metsast vana klaveri. Ta hakkab klaverit iga päev mängima ja harjutama. Suuremaks saades oskab karu klaverit mängida juba meisterlikult. Karu klaverimäng hakkab meeldima ka teistele metsaelanikele. Klaverihelid panevad karu unistama kaugetest maadest. Ühel päeval satuvad metsa üks tüdruk koos isaga, kes kutsuvad karu linna klaverit mängima. Uudishimust lähebki karu linna elama. Temast saab maailmakuulus pianist. Mis edasi saab, lugege juba raamatust! Tore ja südamlik lugu.
Illustratsioonid on omapärased ja armsad.

“Karmimate” kriminullide fänn Jana (41) soovitab:

Ragnar Jonasson „Pimedus“, 2022

Triloogia „Peidus Island“ esimeses osas asub peatselt pensionile saadetav uurija Hulda lahti harutama üht vana surmajuhtumit. Päevavalgele tulevad nii vägivaldsete surmade asjaolud ja mõrvar kui ka Hulda keeruline minevik. Romaani lõpp on huvitav, justkui lõpeks kõik surmaga, aga et tegemist on triloogia esimese osaga, siis on põhjust arvata, et surm pole veel kõige lõpp. Põnev lugemine Islandi krimi fännidele.

Raamatukoguhoidja Teele soovitab:

Liina Vagula "Keegi teine", 2018

Noortele mõeldud raamat räägib loo Eliisast, kes ärkab ühel hommikul üles selle peale, et teda kutsutakse Klaarikaks. Ta avastab, et ei olegi oma kodus, vaid hoopis vanaema juures. Kõik tundub kuidagi tuttav, aga samas nii võõras. Pikapeale saab tüdruk aru, et ta on sattunud minevikku ja oma ema kehasse, kui ema oli tema vanune. Eliisa sattub oma ema probleemide keskele, millega pole kerge toime tulla. Samal ajal otsib tüdruk võimalust oma aega ja kehasse tagasi pääseda, aga see tundub veel keerulisem olevat.

Riina (57) soovitab:

Mihaly Csikszentmihalyi
"Kulgemine : optimaalse kogemuse psühholoogia", 2007


Raamat räägib sellest, kuidas nautida hetke. Sellest hetkest alates, kui sa oled õppinud nautima hetke, kaovad sinu jaoks kõik maailma probleemid. Autor näitab, et õnnelik olemiseks ei vaja me elus mitte kedagi ega midagi, õnn on vaid meis endis.

Virve (85) soovitab: 

Miika Nousiainen "Juureravi", 2022

Lugemissoovitus neile, kes armastavad leebet teravmeelset huumorit. Kui olete lugenud seda romaani, ei unusta te kunagi enam kasutada hambaniiti!

Marju (27) soovitab:

Anders Hansen "Tugev aju : kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad", 2018.

Pärast selle raamatu lugemist tunned tõesti motivatsiooni liikuda. Raamatu teaduslik pool on arusaadav ja huvitav. Lisatud humoorikas stiil teeb lugemise mõnusaks. Raamatust saab teadmisi ja soovitusi liikumiseks igas vanuses.

Ruth (92) soovitab:

Stefano Massini „Lehman Brothers“, 2021

See raamat on väga huvitav ja meeldis mulle väga.
Lugu sellest, kuidas juudid läksid pärast sõda Saksamaalt Ameerikasse ja hakkasid seal panka looma. Raamat näitab, kuidas sugulased elavad ja kokku hoiavad, kuidas hoitakse juudi traditsioone. Soovitan lugeda!

Raamatukoguhoidja Teele soovitab lugemist algajale teismelisele:

Katie Kirby "Lottie Brooksi äärmiselt piinlik elu" 2021

Raamat on kirjutatud 11-aastase tüdruku pilgu läbi. Kuna Lottie parim sõbranna kolib välismaale, on Lottie sunnitud minema põhikooli üksi. Ta teeb endale plaani, mis aitaks kooliaasta üle elada. Kuid alati ei pruugi plaanid täide minna nii nagu Lottie sooviks. Pealegi vaevab teda üks elu jõledaim väljakutse - puberteet. Raamat räägib sõprusest, koolikiusamisest, soovist kuhugi kuuluda, tüütust väikevennast, teadmatusest ja piinlikkusest, teismeliseks saamise rõõmudest ja valudest. Lugu on kaasahaarav, kirjutatud päeviku stiilis. Raamatut ilmestavad vahvad ja humoorikad illustratsioonid.

Krista (69) soovitab:

Anthony William "Meditsiinimeedium. Kuidas lõplikult terveneda. Krooniliste ja mõistatuslike haiguste saladused", 2016

Juba raamatu pealkiri ütleb ära, millest seal juttu tuleb. Hea on see, et kogu raamat on kirjutatud positiivses võtmes, et igast olukorrast on olemas väljapääs. Põhjalikult on lahti seletatud tänapäeva inimeste tervist kahjustavate asjaolude tegelik taust ning pakutud samm-sammulisi juhendeid oma tervise taastamiseks. Järjekordselt saab tõestatud asjaolu, et sa oled see, mida sööd. Meie tervis on sõna otseses mõttes meie endi kätes.
Üle maailma ja ka meil siin Eestis on väga palju inimesi, kes on nende õpetuste põhjal tervenenud. Kui teema huvitab, siis on eesti keelde tõlgitud samalt autorilt veel neli raamatut, kus pakutakse konkreetsemaid juhiseid enda tervendamiseks. Head lugemist!

Liis (83) soovitab:


Kui on psüühiliselt raske, on mure, masendus, siis soovitan luuleteraapiat. Mina kogesin seda alles hiljuti taas võttes raskes meeleolus kätte Viivi Luige luulekogu.
Alustasin kohe algusest peale ja meel sai helgemaks,
rahunesin ja sain madalseisust üle.
Alati võib üle lugeda juba varem meeldinud autorite luulet.
Soovitan ka Ernst Enno luulet.

Eevi (83) soovitab:

Maggie O´Farrell "Hamnet", 2021

Seda raamatut lugesin viimati. Soovitan. Raamat räägib Shakespear`i pereelust ja lapsena surnud pojast Hamnetist, kellele mõeldes Shakespeare kirjutas "Hamleti".
Kristina Sabaliauskaite "Peetri keisrinna", 2021

See raamat vist ei vaja reklaami. Haarav.
Annab hea ülevaate elust Vene keisrikojas. Küllaltki naturalistlik.

Raamatukoguhoidja Teele soovitab, mida lastele lugemiseks pakkuda:

„Printsess Võrukaela talveloits“, 2022

Võrukael on väike tüdruk. Tal on võluvõimed ja palju erinevaid kroone. Ilmselt on igale lapsevanemale lugu tuttav. Talvel laste riietamine võib olla paras katsumus. Ema on lubanud viia väikevenda Tõnni kelgutama. Ta ei mõista, et Võrukaelal on tähtsad toimetused käsil ja neid ei saa jätta pooleli sellepärast, et peab minema õue või magama. Nagu kõikidele tüdrukutele meeldivad Võrukaelale printsessikleidid, pärlid, tiivad ja sõrmus. Võrukael tahab minna kelgutama printsessikleidis, aga ema ei mõista Võrukaela. Toredate piltidega ja tuttav lugu elust enesest nii lastele kui ka lastevanematele.
„Kimalane Karla ootab vihma“, 2021

Armas lugu sellest, kuidas kimalane Karlal on kõht tühi ja ta ei
leia ühtegi lilleõit. Korraga tunneb kimalane magusat lillelõhnas,
mis juhatab ta Oskari pere õiterohkele rõdule.
Karla hakkab sageli kauneid lilli külastama.
Väike kimalane aitab päästa taimi suurest hädast.
Väga tore lugu ja ilusate illustratsioonidega raamat.
Raamat juhib lastele arusaadaval moel tähelepanu elurikkusele ja loodusele meie ümber.
"Karl kahevahel", 2021

Karl on alati kahevahel. Ta kardab teha valesid valikuid ja
kas ta ikka valib parima. Karl kõhkleb, kas võtta šokolaadijäätis või vanillijäätis, panna täna jalga triibulised või täpilised püksid. Kõige raskem on Karlil valida endale sünnipäevakinki. Täbarast olukorrast päästab Karli armas valge ja natuke pruun koer. Koer aitab ise Karlil valikuid teha ja valib ta endale sõbraks.
Tore raamat, mis räägib kõhklustest, aga ka koertest ja sõprusest.

Milvi (75) soovitab:

David Vseviov "Onu Moritza sõnaraamat", 2021

Head lood absurdihuumori võtmes. Ootamatud, vaimukad, enamasti lõputa - õigemini justkui pakutakse võimalust lõpp omatahtsi juurde mõelda. Lugesin mõnuga, oodates iga päev hetke, mil tuli aeg raamat kätte võtta. No ikka mõnulemise raamat! Lisaboonuseks originaalne kujundus ja kontrastne kiri - mugav lugeda ka prillikandjale. Vaatamata raamatu paksusele läheb lugemine linnulennul ja kahju, kui otsa saab!

Siiri (60) soovitab:

Massimo Garmellini "Ilusaid unenägusid", 2015

Lugesin selle autobiograafilise psühhoanalüütilise pihtimuse uuesti üle. Itaalia perekond on ikka hoopis midagi muud kui Eesti perekond, sellest tulenevad ka erinevused meie maailmapildis ja isiksuse arengus. Kuid tegemist on olulise kirjandusliku saavutusega, milleni autor oma teosega on jõudnud. Milline kadestamisväärt julge, humoorikas, südamlik, tundeküllane, kõhedust tekitav eneseanalüüs - kasuta või psühholoogiaõpikuna! Kogu loo ülesehitus ja lähenemisviis on nii ehe, lihtne, mõjuv, briljantne, et võiks ka kolmas kord igavlemata lugeda.
Lars Mytting "Uju koos uppujatega", 2016

See suurepärane kirjateos sisaldab kõikide raamatužanrite parimaid külgi, olles nii psühhodraama kui põnevik, ajalooline romaan kui ajaviitekirjandus, sisaldab üht-teist võrratust loodusest ja kunstimaailmast. Ei jäta külmaks üheski vanuses täiskasvanud lugejat. Ei ole ühestki otsast ülepingutatud, ei jäta traagelniite nähtavale, ei koorma liigselt ega aja unele. Selliseid raamatuid loeks ikka ja jälle.
Kjell Westö "Väävelkollane taevas", 2018

Indiviid-perekond-ühiskond - kõik lülid on mandalamustritest pudenenud sasipundardeks. Kiiremini kui sotsiaalteadlased jõuavad süsteemi luua, jõuame meie neid purustada, hakkida, ümber pöörata. Maailm on habras mitte ainult ökoloogilisest aspektist - eks ole inimloomgi oma hädadega osa sellest suurest tervikust. Autor nopib armastan-ei armasta-armastan-ei armasta kroonlehti oma südame küljest ja jälgib lahtise pilguga ümberringi toimuvat oma lähikonnas ja terves maailmas. Noorem põlvkond püüab maailma parandada, aga astub iseeneste seatud lõksudesse. Mis ühele hea, see teisele halb ja väga palju väärtushinnanguid istub kahe kõrva vahel kinni. Maailm toimub.

Marek (40) soovitab:
Enamus inimesi soovib elus vabadust ja täna see on tõesti võimalik ainult oma rahaasju kontrollides ning seeläbi meelekindlust + vabadust luues. Kõik need raamatud on
vundament, mis aitab inimese järjepideva arengu teekonnale.

Morgan Housel "Raha psühholoogia", 2021

Soovitan lugejal, kes tahab enda elu juhtima hakata, lugeda alustuseks läbi see raamat. Kergelt loetav raamat näitab põhimõtteid,
mida peaks hakkama järgima ja looma.
James Clear "Aatomharjumused", 2019

Suurepärane raamat harjumuste loomisest. See aitab mõista, et oluline pole ennast lühikese perioodiga ribadeks tõmmata, vaid luua pisikeste igapäevaste sammude teekond. Luues ja kinnistades harjumused saavutame tasapisi edu kõiges, mida soovime ellu luua.

Jaak Roosaare "Rikkaks saamise õpik", 2018
Kristjan Liivamägi "Rahaedu põhimõtted", 2020


Kui harjumuste loomise ja kinnistamise kunst selge, siis võiks lugeda need paar väga head rahatarkuse raamatut. Siin tutvustatakse erinevaid võimalusi ja antakse konkreetseid samme. Loovad teemast hea üldpildi.

Virve (85) soovitab:

Mare Mätas "Minu Kihnu : külas või külata", 2021

Raamat on kirjutatud heas ladusas keeles ja humoristlikult ning annab hea ülevaate kihnlaste elust ja saarerahva kommetest ja traditsioonidest.


Ilona (53) soovitab:

Lee Alan Dugatkin, Ljudmila Trut
"Kuidas kodustada rebast (ja luua vähehaaval koera)", 2020


Ühe peategelase Dmitri Beljajevi seiklusi 1952. aastal kirjeldatakse selles raamatus nii: "Pärast pikka sõitu Tallinnas rongist väljunud, istus ta kohalikku lõuna poole suunduvasse, mis liikus läbi tillukeste külade; teed olid nii auklikud, et väärisid vaevu teede nime. Dmitri sihtkoht oli sügaval Eesti metsade rüpes paiknev väike Kohila alevik." (lk 19) Neist auklikest teedest sai alguse laiahaardeline interdistsiplinaarne projekt, mille tulemused on mõjutanud meie teadmisi geneetikast ja evolutsioonist. Vanematele lugejatele pakuvad loo ajastule omased nüansid äratundmishetki. Nooremad lugejad saavad teada, kuidas tehti teadust Nõukogude Liidus ning kuidas ka nii saadi ülemaailmset teadmist muutvaid tulemusi. Neile, kel loomadega eriomane suhe, on raamatus kuhjaga emotsionaalset äratundmisrõõmu sõprussuhtest looma ja inimese vahel.
Raamatus kirjeldatud eksperimente saab vaadata nt siit https://www.youtube.com/watch?v=4dwjS_eI-lQ&t=33s

Milvi (75) soovitab:

Tove Jansson "Reis kerge pagasiga", 2020

Üks tore "öökapiraamat". Sama lahe, soe ja humoorikas nagu "Muumitrollid". Vahel väikese kurbusenoodiga, aga igas jutukeses ka oma tore " kiiks" sees. Mõnus lugemine neilegi reisihuvilistele, kes praegu ehk reisipausil. Ja hea une annab ka!

Jaak (45) soovitab:

Andy Weir "Ave Maria", 2021

Nende jaoks, kellel on Andy Weiri "Marslane" juba loetud, ei vaja tänavu ilmunud "Ave Maria" reklaami. Tekst on ühtviisi vaimukas ja füüsikat ning keemiat puudutavad selgitused lihtsasti mõistetavad isegi nende (minu) jaoks, kes koolis nendes ainetes koolipoisi hindeid said. Kui "Marslane" on pigem seiklusjutt, mille tegevus juhtumisi Marsil toimub, siis "Ave Maria" liigitub juba kindlalt ulme žanrisse. Kirjaniku fantaasia ja jutustamisoskus on muljet avaldavad ning mõlemad romaanid on ulmesõpradele kohustuslikud ja ka põnevike austajad ei pea pettuma.

Jaak (55) soovitab:

Bohumil Hrabal "Ma teenindasin Inglise kuningat", 2019

Lugemissoovitus meestele, kelle ego raamidesse ei mahu.
Lugu kelneriõpilasest täismehe kirgastumiseni.
Lugesin läbi ühe öövahi ajal ja soovitan soojalt!

Anne (43) soovitab:
Kõigi nende raamatute puhul tunnen mingit tunnet, mida sõnadesse ilmselt panna ei oska pooltki nii, nagu need raamatud tegelikult mõjusid. Need puudutasid mind ja nende lugemine pakkus kuidagi erilist rahuldust.

Sally Salminen "Katrina", 2021

Eluline lugu, kirjanik oskab meisterlikult tegelaskujude tegevuste
motiive mõistma panna. Vägev lugemine.
Elizabeth Strout "Olive Kitteridge", 2016

Autor oskab vaid mõne lausega tegelaskujude elu mõistma panna.
Kaasahaarav ja nauditav lugemine.
Romain Gary "Elu alles ees", 2021

Hullu olukorra kirjeldamine läbi erilise huumoriprisma. Lugu nagu maal. Oma osa on ilmselt ka Tõnu Õnnepalu imelisel tõlkel.

Imbi (84) soovitab:

David Quammen "Hüpe. Zoonoosid ja järgmine üleilmne pandeemia", 2014

See on suurepärane raamat, mis on kirjutatud juba 2012. Autor selgitab, miks sellised pandeemiad on vältimatud ja kuidas me neid ise põhjustanud oleme. Tasub teada.
Nicholas Carr "Triiv madalikule: mida internet meie ajuga teeb", 2012

Mõtlemapanev ja tark raamat.
S. J. Bennett "Windsori sõlm", 2021

Lõbus lugemine õhtuks, mil und ei tule. Vaimukas raamat, kus detektiiviks on Inglise kuninganna

Lugeja Aune (55) soovitab:

Tan Twan Eng “Õhtuste udude aed”, 2015

Imeliste looduskirjeldustega raamat, mis paneb kujutlusvõime tööle nii, et lugedes tõesti “näed” tiigiveel peegeldumas kummargil paju jne. Lugu ise on II Maailmasõja järgsest ajast Malaisias ja peategelase saatus on põimitud sõjaga. Mina eriti ei teadnud ega teadvustanud enne selle raamatu lugemist, et Malaisias oli Jaapani okupatsioon. Samas jälle on see lugu kontrastne: sõjakoledused vs aia loomise ilu, sealjuures tegelaste vastandumine ja eesmärgi nimel oludega leppimine. Lugesin seda üsna ammu, aga jäi meelde. Ei sobi, kui tahaks midagi kerget lugeda.
Margaret Atwood “Süda vaikib viimasena”, 2016

Atwood keerab ikka vindi üle oma lugusid jutustades ning tekitab tunde, et kõik see võib ka reaalselt juhtuda, kui ette ei vaata. Mehe ja naise vaheline suhe pannakse väga julmalt proovile kriisisituatsioonis. Kui palju ja millest oleme valmis loobuma isikliku mugavuse nimel? Isikliku heaolu nimel tood ohvriks lähedase? Mis edasi, kui asjaolud muutuvad? Ja samas võib kogu sellesse loosse suhtuda natukese huumoriga, kuna meie siin ei ole pikalt heaoluühiskonnas elanud.
Tove Jansson “Muumitroll”

Mõnus lugemine koos lapsega. Mida vanemaks ma saan, seda huvitavamad need lood tunduvad.